Kuumustunne kehas 14.08.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, olen 28 aastane mees. Kasutasin vähemalt 4-5 aastat antidepressante(vististi viimased paar aastat Zolofti ja lisaks natuke Zoliani). Äkki on mu probeelmid nendega seotud. Kolm kuud tagasi jätsin võtmise järgi. Tunnen, et mu keha on "imelik" ja sellega seoses tahaksin küsida paari asja kohta. Kõigepealt see, et mingi viimane aasta ei saanud ma üldse sporti teha: peale jooksmaskäimist jäid jalad ja kõhulihased väga kangeks/valusaks ja isegi lühikese "otsa" korral võis taastumine/valu kadumine lihastest võtta pea nädala. Varem suutsin joosta üle tunni iga päev. Lisaks tekkis jooksmise ajal väga suur kurnatus. Lootsin, et ravimite ärajätmise korral see probleem kaob. Teine mure on see, et mäletan, et vähemalt paar viimast kuud on keha olnud väga kuum, justkui hõõguksin sisemiselt, kui ilmad soojad olid, siis higistasin hirmus palju. Varem pole sellist asja olnud. Tahakski teada, mida ette võtta spordi asjus(olen pidevalt üritanud heas usu käia jooksmas ja muidu trennis, aga ikka see kurnatus ja taastumatus) ja mis imelik kuumus see kehas on. Mõlemad probleemid on tõsiselt häirivad, sest korra nädalas tsipa trenni teha on masendav ja "sisemine põlemine" rikub stabiilselt meeleolu, muidugi ka kurnatus, kui hiljuti proovisin trenni teha. Samuti seksuaalelu, sest andidepressandid on mu erektsioonivõime üsna kängunud olekusse viinud ja ilma viagrata on enneaegne seemnepurse pea kindel. Vahest lahendus kahele eelnevale probleemile aitab ka siin. Tahaks väga uskuda, et teate, kuidas neid probleeme ravida ja mis on nende põhjuseks.
Ei tahaks oma psühhiaatri juurde tagasi pöörduda, sest minu meelest me ei sobinud. Äkki saab siin perearst aidata või Teie otse siin.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

AD-rohud sujuvalt ära jätta. Harjutused jäävad ja nende osa suureneb. Korralikult magada-puhata (vajadusel rahustavad teed). Lihased vajavad taastumiseks mineraale (higistamine viib need organismist välja) - sobilik min. veed, eriti Borjom. Ilma mineraalideta vett võib juua ämbriga - ikka higistamine, ikka lihased valulikud jne. Kasulik on pärmivett (1/3 kuni 1/2 pärmikuubikust /ca 2cm servapikkusega kuubik/kord päevas juua). Seal v. palju B-rühma ja PP vitamiine.
AD väheneb, erektsioon paraneb. Esialgselt võib tohter ka rohtu abiks kirjutada (Viagra, Cialis, Levitra).
Leida endale elukaaslane ja Lapsed saada, kasvatada, koolitada.
Lapsed, Lapsed, Lapsed - see ongi kolmekordne Õnn.
Ja Esivanemate austamine - ka Õnn ja Vaimne Vägi.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. (Oskari ja Marise p.) Ennet