Cipralexi kõrvalmõju 23.04.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
olen võtnud Cipralexi juba üle kolme kuu ja mingeid kõrvalnähte pole varem täheldanud, kuid nüüd nädal tagasi muutus näonahk (eriti just silmade ja huulte ümbert) kuivaks ja ketendavaks. Samuti käte siseküljed ja kael on punetav ja kare, võiks öelda, et isegi valulik. Esialgu ei saanud üldse aru, milles asi, mingeid allergiaid ei ole mul varem olnud. Siis lugesin Cipralexi infolehelt, et üks kõrvalnähtudest on ka lööve. Kas on võimalik, et see lööve on antud ravimist? Kui jah, kas oskate soovitada mingit rohtu või salvi, mis seda löövet raviks? Või aitab sellest, kui Cipralexi võtmisest loobun?

Ette tänades,

T.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõrvaltoimeks võivad olla naha-poolsed probleemid: lööve, eelsoodumus verevalumite, sügeluse, piirdunud tursete tekkeks.
Kui olete juba ca kolm kuud rohtu võtnud, siis minu meelest on seda rohtu võetud küllaga.
Mida siis ikkagi teha? Esimene võimalus - rohi ära. Teine variant - anda midagi nahka rahustvat, allergilist vähendavat (näiteks, Tavegyl). Kas võtate ka mingeid muid rohte? Ka need võivad põhjustada.
Mis on põhiprobleem, et rohtu võtate?
Mida veel teete, et seda nö põhiprobleemi ei oleks?
Ainult rohuneelamisest on vähe! Kasutage tervise edendamiseks teisigi Teie käsutuses olevaid võimalusi.
Konkreetseid juhiseid saate loomulikult oma ravitohtrilt, sest tema valdab informatsiooni Teie kohta.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet