depressandid 03.12.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen kahel aastal võtnud Cipralexi ja peale 6 kuu manustamist on tekkinud selline tunne, et enam ei mahu. minu psühhiaater tegi selle peale suured silmad, see ei võimalik kuna kõrvalmõju olevat ainult tarvitamise alustamisel. See aasta proovisin uuesti kuuri alustada aga ei õnnestunud kuna see rohi muutis mu lihased täiesti kangeks ja tundsin ennast äärmiselt väsinuna. Võtsin rohtu kuskil 3 nädalat ja jätsin siis katki. Sellest on möödunud poolteist kuud. Mul on kogu see aeg olnud peavalud - kukal on kange. Kas on tegemist ületarvitamisega? Kas paanikahäirete vastu võin nüüd mingit teist depressanti kasutada. Eriti nagu ei riskiks, sest ühest sain juba jäädava peavalu.
Merle

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Antidepressante on kümneid ja kümneid. Kindlasti leidub ka Teie tarbeks sobilik.
Lugege varasemaid soovitusi ja neid saate kohe kasutama hakata.
Rohi on vai üks komponenet Teie probleemi lahendamisel.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet