Mõttehäired, pea sassis 27.01.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, ma tunnen end sageli väga imelikult. Just siis, kui viibin inimeste seas. Tavaliselt jookseb mul nö. juhe kokku siis. Asi on nimelt selles, et mul on depressioon. Psühhiaater kirjutas välja tsitalopraami ja se on aidanud, kuid mõttehäired tulevad vahest tagasi. Häired seisnevad selles, et ma ei leia kuidagi kontakti oma kaaslastega, õpin alles keskoolis. Ei suuda nendega normaalselt suhelda, sest kogu aeg on peas mingine mõte sellest, et mida see või see minust tahta võib või et miks ta mind niiviisi vaatab. Mulle ei meeldi kui mind vahtitakse. Tavaliselt kui see hoog peale tuleb, hakkab pea külgedelt valutama. Mõtted jäävad nagu "seisma" mingi eelmise situatsiooni või olukorra juurde. Olen hakanud pelgama inimesi. Samas on kadunud ka sugutung, elu tahe ja rõõm. Vahest on selline tunne, et aju tahaks läbi kärsata. Peas käivad ka igasugu imelikud mõtted, nagu alateadlikult analüüsin kõike ja leian, et kõik on minu vastu ja kõik tahavad minu käest midagi saada.Ma tean, et see on suht hullumeelne mõtlemine, aga üle ka ei lähe...mida ma tegema peaks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koolipinged on tänapäeval suured.
Esiteks, korralikumalt puhata ja rohkem väljas jalutada.
Teiseks, teha minu harjutust - parandab pea verevarustust ja aju saab paremini töötada.
Kolmandaks, olla ISE ja sellest rõõmu tunda.
Neljandaks, jagada oma probleeme Emaga (vanematega).
Viiendaks, koolitükke võtta veidi "lõdvemalt," mängulisemalt. Häälestada end rõõmsameelsemale lainele.
Ole ISE ja puhka rohkem.
Parimat Sulle soovides,
Jüri O.-M. Ennet