Ärevushood(paanika) 17.01.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist!
Mul on selline mure, et ma olen 19a. neiu ja on ilmnenud sellised imelikud asjad nagu südame kloppimine ja valu rinnus, koos muude nähtustega, unetus, kartus erinevate asjade ees ( näiteks kardan paaniliselt pimedat) , vahel ei julge enam autoga kesklinnagi sõita, kardan koguaeg, et ükskõik, mis ma teen, ma ei tee seda piisavalt hästi. raske on hingata, mõni päev ei taha toitu nähagi, järgmine päev aga söön selle eest nii palju, et pärast on raske olla. tihti on peavalud ja uimasus, nõrkustunne ja süda on koguaeg paha, ma tunnen ise, et kõik ei ole korras minuga.
Kolisin alles hiljuti linna ja töötan poes(täiskohaga), tööpäevad kestavad 12,5h ja peale selle käin veel gümnaasiumis ja üritan kodust elu korras hoida, kõik oma vähesed vabad päevad veedan koristades või mehele süüa tehes. kas see võib olla seotud sellega, et kõik minu elus on uus? Nüüd olin veidi üle nädala haiguslehel ja eriti kodust väljas ei käinud ning siis läkski kõik veel hullemaks. vähemalt iga tunni tagant hakkab süda jälle kloppima ja ajab iiveldama. Ma ise algul arvasin, et mul on kopsud või süda haige, käisin kopsuröntgenis ja vereanalüüse andmas jne. Kuid siis rääkisin ühe sõbrannaga ja temal oli ka midagi taolist olnud ja ta arvas, et tegu on paanikahoogudega või millegi taolisega. Eile võtsin mingit rahustit(lahjat), Xanax-it, selleks, et magada saaks öösel, sest vaba päev või mitte äratus on alati 6.30. Kas see oli väga vale tegu, et rahustit võtsin? Ja nüüd siis milleni ma tahtsin jõuda. Tahtsin teada, kui tõsiselt seda asja võtta tuleb ja millise arsti poole ma pöörduma pean, mida tegema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olete tubli ja tegelete paljude asjadega.
Aga:
a) Organism vajab ka korralikku puhkust. Püüdke vajalikult määral magada.
b) Mehekene PEAB Teid aitama, koostöös lähevad asjad paremini ja ei väsita sedavõrd.
c) Mõned vähemtähtsad asjad tuleb veidi tahaplaanile viia ja neid ei tohi ka liigselt südamesse võtta.
d) Tervislikud elukombed ja printsiip - EI KAHJUSTA END - olgu juhiseks. Ei suitseta jne.
e) Elusihid paika - mida üheskoos teete/olete paari aastapärast jne.
Kui Inimesel on häireid, siis see näitab, et midagi on vaja teha veidi teistmoodi. Millessegi on vaja ka veidi teistmoodi suhtuda.
Elu on ilus kui oled noor!
Inimene peab kogu elu nooruslik e elurõõmus olema. Ja selleks on võimalused olemas.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet