sundmõte? 06.10.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

viimased ajad on üldse keerulised, suhted naistega sõpradega, palju pettumisi. enesehinnang on läinud madalaks. viimstel kordadel kui olen tarvitanud alkot, on tekkinud mingid vastikud vägivalla mõtted, et annaks peksa kellegile.... kaineks saades on nende mõtete pärast masekas(õnneks pole ma midagi paha teind).
ja seda kartust tugevdab ka see et tegelen poksiga. ma ei tee seda ala sellepärast et kellegile peksa anda, vaid oma tervise ja vabaaja huvides.
olen muidu 23a mees ja elu on prääga suht segases seisus.
lähem eesmärk oleks kindlasti vabaneda nendest lollakatest mõtetest (soovitatavalt arsti juurde minemata). muud jamad on lahendatavad.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkohol ei ole lahendus. Promillid veres süvendavad agressiivsust, ebakindlust, eesmärgitut olelust e. Browni liikumist (orav rattas). Sport julgustab, annab enesekindlust. Muud sihid ka korda. Korrastada päeva- ja öörežiim. Kui need asjad korras, siis peaks ka kõik muu korrastuma. Kui ka siis sundmõtteid, siis psühhiaatri vastuvõtule.
tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Sundmõted

Olen noor autist ja mul kaasneb sellega ka OCD. Uued sundmõted tekkivad peaaegu kõige kohta. Nt. Keegi kunagi ütles et noored on hukkas ja selle pärast olen viimased kaks aastat oma elust pühendanud ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Vt varasemaid soovitusi: paanikahood, sundmõtted.
Tee minu Palveharjutust. (vt otsinguga Enneti Palve.
Tee koostööd oma arstiga, koostöö Ema/isaga.
Sporti tee,
Õigel ajal magama ...

Loe edasi

Sundmõtted, mõttele tulev mõte e. Psüühika korrast ära.

Probleemiks on sundmõtted. Ma ei soovi neid absoluutselt, mitte ealeski. See häirib, segab, ei lase normaalselt elada, ega inimestega koos olla ja vestelda. Avastasin esimest korda 20010 a. novembris, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühhiaater aitab, ühiselt saab selle probleemi kõrvaldada. Veidi on ka arstirohtu appi vaja võtta. Psühhiaatrit karta pole mõtet. Saatekirja vaja ei ole.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: