paanikahäire??? 04.10.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

29 aastane noor naine, totaalne elukorralduse muutus ( peale pikemajalist tööd välismaal tagasi kodus, sedapuhku vallalisena, uus eriala, uus töökoht, uus sõpradering ), paras ports traagilisi sündmusi lähiminevikus ( katkenud rasedus, intiimsuhte lõppemine, 2 surmajuhtu lähisugulaste ringis ) ...

Tulemus - pidev ängistuse ja hirmutunne, rahutus,mingid jaburad mõtted , milledest raske vabaneda kui nad juba peas keerlema hakkavad , pidev tunne , et tuleb ennast tõestada ja eelkõige just enesele , sest teised näikse rahul olevat.Kontsentreerumisraskused, südamekloppimine, külm higi,
peapööritus.

Kergem on seltskonnas, liikudes , muusikat kuulates jne.

Mis teha? Ravimid? Spetsialisti vastuvõtt?

Parimate tervitustega,
Katri

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ühel normaalsel inimesel peabki pärast selliseid sündmusi elu veidi "liimist lahti" olema. Uueks "liimiks" oleks:
a) aeg see annab lahendust;
b) kerged kehalise harjutused, lõõgastavad ettevõtmised: jalutuskäik - kilomeetreid jne., bassein, saun jne.;
c) pihtimine ja vajadusel veel lisaks tohtrirohtu - spetsialisti vastuvõtul.
vt. varasemast sobilikke soovitusi.
Igast murest saab üle!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet