iiveldus 03.08.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen põdenud depressiooni umbes 2 aastat tagasi. praegu on mul juba pikemat aega iiveldus ja pearinglus. Mõnel päeval on hea olla siis jälle mitu päeva järjest paha, eriti õhtuti. Mul on kodus rivotril, mida siis võtan, kui eriti paha hakkab.
Käisin ka perearstil. Tegi vereproovi ja kuulas südant, ega osanud midagi tarka öelda. Hemoglobiin oli hea. Kas mul võib olla depressioon, lugesin depressiooni tunnuseid, seal iiveldust, nagu ei mainitud. Kõht käib korralikult läbi, aga esineb kõhu täistunnet. Tujutu olek on ka.
Olen põdenud ka südamelihaste põletikku, 1988 aastal. 3 aastat tagasi on tehtud ultraheli uuring nii südamele, kui siseelunditele. Arst väitis, et nii väikse ajaga ei saa midagi kardinaalset olla juhtunud. Ometi on mul väga paha kogu aeg iiveldada. Millise arsti poole ma peaksin pöörduma? Olen 35 aastane.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Iiveldus: toitumisprobleemid, rasedus, mingi ainega mürgistus jne. on esmased mõtted. Pearinglus: vererõhu, sisekõrva häire jne. probleemid. Võimalusi, nagu näete, mitmeid. On ka psüühilisel alusel selliseid häireid. Kaugelt ja "kirvega" ei oska soovitusi hetkel pakkuda.
Rahulik ja tervislik(um) toitumine tuleb kindlasti kasuks. Kerge kehaline aktiivsus aitab verevarustuse (pearingluse) probleeme lahendada.
Tohtri vastuvõtul saate konkreetseid soovitusi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Iiveldus

Võttan rohtu salymbra rohtu 3 tükki päevas õhtul veel üks tablett juurde lamegomi aga on nende 5 nädala jooksul olnud igapäevaselt söögiisu kadu ja iiveldus mis eriti tugev hommikuti ja sooligad ka korisevad ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui on ravimi võtmisel (antidepressant) kõrvalnähud (iiveldus), siis tuleb annust vähendada ja seega võtta kaks tabletti päeva jooksul. Kui ikka iiveldab, siis proovida ühe tabletiga ning mõelda ravimi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: