suitsetamine 08.02.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen korduvalt lugenud ja uurinud suitsetamisest loobumisest - mõte endal valmis - aga nikotiinisõltuvus nii suur et abivahenditeta kindlasti hakkama ei saa.
Olen nõus, et tahtejõu puudumisel suitsust loobada ei saa - aga minu puhul olen eelkõige hädas nikotiinivajadusega. (ca 30 suitsu päevas).
Palun abi - milliseid abivahendeid soovitate ja kuidas oleks võimalik Teie vastuvõtule pääseda (olen Tallinlane).
Tahtejõudu on, pealehakkamist ka - aga selles osas tunnistan, et olen nõrk ja jõuetu - palun abi.
Parimate soovidega,
H.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mõned inimesed saavad suitsetamise tulemusel raske, eluohtliku haiguse ja jätavad suitsetamise maha momentaalselt. Kõik reservid, võimed loobumiseks on inimesel olemas.
Loobumispohmaka ajal saab "närve rahustada" mitmete rohtudega. Narkoloog või psühhiaater aitab.
Oma rahva vabaduse nimel on inimesed võimelised isegi elust loobuma - suitsiid-vabadusvõitlejad - siis suitsetamise küsimus on ju selle kõrval "käkitegu". Minu õpetaja Ülikoolis - Artur Linkberg - ei hakanud patsiendiga enne rääkimagi, kui see suitsupaki nurka oli visanud ning pidulikult tõotanud, et edaspidi enam ei suitseta. Ta ütles, et neid, kes ise tervist ei riku ja arstiabi vajavad, et neid on piisavalt. Tal polevat aega nn enesetapjatega aega raisata.
Psühhiaater aitab, ise peate tahtma tervist ning kvaliteetset elu.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet