Järg mürgisele psühhiaatrile 24.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen oma pojaga käinud psühhiaatrite juures üheksa aastat ja mitte ükski neist ei uurinud võimalust, et psüühilised ja vaimsed probleemid on tingitud mingi aine puudumisest organismis. Ma polnud nõus mitte ühegi psühhiaatri oletustega, sest olen õppinud ka arstiteadust (olen defektoloog). Kui oleksin tavaline keskharidusega lihttööline, siis ilmselt oleks mu poeg oma skisofreenia diagnoosiga ja raviga pidanud vist veel kaua elama. Elu näitab, et antidepressandid võivad tegelikku haigust võimendada.Mürgiseks psühhiaatriaks nimetangi neid juhtumeid, mil ei vaevuta tegema põhjalikke uuringuid. Tänapäeval, mil keemiat on liialt palju, ei tohiks arstid kohe ravimit välja kirjutada ja ekperimenteerima hakata.
Soovitada võiks kõikidele tööteraapiat ....see paneb ainevahetuse hoopis uut moodi tööle,kaoksid paljud paanikahäired ja hirmudegi tundmiseks ei jääks aega üle. Kui siinsed küsijad teevad istuvat tööd, veedavad tunde teleri ees või istuvad ...no kasvõi parlamendis..., siis ongi ju keha ja vaim haiged.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olen Teiega kehalise aktiivsuse tähtsuse ning osakaalu suurendamise poolt. Seda nii ennetamise e profülaktika kui ka ennistamise e ravi aspektist lähtudes.
Tervishoiu suurel spetsialiseerumisel on varjukülgi ja seda ka Teie poolt kirjeldatud juhul. Kitsama eriala spetsialistid eeldavad, et eelnevalt on üldsomaatilised uuringud vajalikus ulatuses tehtud ning seetõttu ei vaevuta nendes valdkondades niivõrd sügavutti mõtlema.
Tööteraapia on vägagi tähtis ning vajaks tunduvalt enam kasutamist.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet