mõttetu elu 20.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lihtne, enam ei jõua, ei taha, ei suuda. Olen oma aasta, igal hommikul tõdenud, et kogu mu eksistents on mõttetu. Nüüd on need mõtted minuga kogu ärkvelolekuaja, on jõudnud ka unne. Mul pole mõtet. Elu kulgeb nii nagu lükkad. Ja mina olen seda vist valesti lükanud. Väga valesti, muidu ma ju ei mõtleks nii. Kuid on piinlik. Oma tütre ees, et ma üldse nii mõtlen. Ilma temata mind juba poleks, sest ma ei taha talle haiget teha. Tean, kuidas on elada enesetapja lapsena. See kummitab kogu elu ja seda ma talle ei taha. Ja samas tean, et teen seda ikkagi, sest nende mõtete ja meeleoluga rikun ka tema elu. Vaja veel vastu pidada, kuniks ta suureks kasvab. Panin eile psühhiaatrile aja kinni. Kuid ma pole kindel, kas arstile midagi öelda suudan või hommikul üldse kodust välja minna tahan. Ma pole kunagi suutnud oma muresid teistele, ka kõige lähedastematele, kurta, sest mul on oma nõrkuste pärast häbi. Ma ei oska abi küsida. Kümme päeva ootamist, aga tund tunnilt tunnen, et nüüd, et aitab. Et mul pole mõtet, et piir on käes...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kriisiolukordadel on ka oma "võlu"! Eksistentsialistid ütlevad, et tänu sellisele hingevalule on võimalik oma elu süvakihid veidi põhjalikumalt "läbi raputada" ja (kuigi väga valulikult) siis uued väärtushinnangud ja hoiakud enda jaoks paika panna. Budistlik filosoofia õpetab, et inimelu ning taassünnid on vaimseks arenguks ette nähtud. Selle arengu (ja arendamise) tahtlik katkestamine ei tule kõne allagi. Sellist "mõttesahtlit" ei ole neil olemaski. Ka emainstikt ju ütleb, et Tütre pärast on vaja edasi elada. Ka esivanemate pingutused on ju selleks olnud, et meie tänasel päeval tegutseda saaksime. Lõpp nüüd sellele teooriajutule.
Praegu vajate psühhiaatri abi ning tohtrirohuga hingeelule leevendust. Rohud on olemas ja need aitavad. Mnge julgel sammul psühhiatri vastuvõtule.
Hingerahu Teile soovides,
Jüri O.-M. Ennet