Amitriptylin 05.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.Minu abikaasale,kes on suhkruhaige määras perearst ravimit nimega "Amitriptylin" kuna see aitab tal öösiti jalavalude vastu paremini välja magada.Palun seletage rohkem sellest ravimist,sest olen hakanud ka ise seda tarvitama.Küll mitte sageli,umbes kord nädalas,kuid kas saan ma kindel olla,et mulle mitte väljakirjutatud ravim hoopis mitte kahju ei tee.Ma ei tekitaks sellest probleemi,kui poleks hakanud peale korralikult välja magatud ööd(10-12t.)end väga närviliselt tundma.Ja mis kõige hullem,ma ei maga järgnevad paar ööd normaalselt,st.halvasti ja vähe.Annan endale aru,et tegemist on antidepressandiga,kuid nagu ma ütlesin kasutan seda kord nädalas.(u.pool aastat)Kas see ravim võib tuua kaasa mingisuguseid kõrvaltoimeid?Võibolla ei ole need nähud tingitud mitte sellest rohust vaid muudest eluprobleemidest?Kas on see ravim ikka ohutu ja mitte sõltuvust tekitav?Sellest rohust pole siin peaaegu üldse räägitud võimalik,et ka teised inimesed soovivad rohkem teada.Ette tänades 38.anaine.Jõudu ja jaksu uueks aastaks!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kliinik ee.-s on ka rohuteadlased, kes rohtudest hästi oskavad rääkida. Jah, amitriptyliinil on rahustav toime, und soodustav komponent olemas. Aga ta on ikkagi rohi ja rohu võtamise määrab arst, annuse ja režiimi annab raviarst.
Oma kõhklustest-kahtlustest saate lahti tohtri juures. Vajadusel saate sealt ka Teile sobivat õiget rohtu.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet