Annuse tõstmine 25.02.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Ärevushäirega seoses võtsin Cipralexi (10mg), arst otsustas tõsta selle 20 mg-le. Kuna ta on haige ja unustasin küsida, kas peaksin võtma poole tableti kaupa ja siis terve tablet ? Cipralex olen võtnud muidu 7 kuud. Sõidan iga päev rattaga ja loen kirjandust. Kuid ikkagi tundub mulle, et ma ei suuda iga kord oma mõtteid kontrollida ja kas see mul üldse õnnestub ? Praegu olen võtnud pool tabletti päevas. Mida arvab tohtrihärra ? Eve

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Minu ravimise printsiip on see Enneti ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid).
Kui ristkülik diagonaalida, siis tekib kaks kolmnurka - vähenev ja suurenev. Vähenev kolmnurk käib ravimite kohta. Võtta Õiget ravimit ja Õiges annuses. Rohu määrab raviarst-psühhiaater. Annus peab olema konkreetsele inimesele sobiv, seepärast minu patsientidel lasen selle annusega "mängida" ja leida neil ise (koostöös minuga) sobilik annus. Ajateljel see rohu annus väheneb ja väheneb vaid harjutusi tehes (see suurenev kolmurk, harjutuste kolmnurk). Harjutusi on viis rühma (sotsiaalsed, kehalised, meelelised e psühilised, hingelised ja vaimsed) Neist kahest esimesest siis alustadagi. Sotsiaalsed harjutused on Mängulisus: nagu teatris, nagu spordis, nagu lapsemäng ja rollimäng - need neli on neliainsus e üks tervik. Kehalised harjutused: kõnd, võimlemine, sport, füüsiline töö jne. Kehalisest edasi meele-hinge-vaimuharjutusteni juhatab see Enneti Palve-Meditatsioon. Harjutusi tehes arstirohu vajadus väheneb ja kaob. Siis tulevad "uued prillid" e paika tuleb panna uued prioriteedid e see - mida võtta südamesse. Südamesse mahub vaid 3-4 või maksimaalselt 5 olulist asja. Muu olgu raatsios (mõistuses) ja sinna mahub Eestirahvas, Euroopa, tähed taevas, Galaktika ja Galaktikate parvedki (Galaktikatest moodustunud kärjed, nagu Jaan Einasto uurinud on).
Selline on minu mõttekäik ja praktiline arstiabi korraldus-soovitus hingevalus inimesele.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ebbet