Kas see on ikka depressioon 12.03.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen tõsiselt mures oma tervise pärast.Vanust on mul 35.Siiamaani olin elurõõmus naine,otsustuskindel ja tugev.Kolm kuud tagasi varises kõik kokku.Hakkasin antidepressante sööma kõrvale xanaxit.Antidepressandid tegid asja aga hullemaks.Ei sobinud coaxil,ega paroxetin.Ei saanud ei stilnoxi,ega imovanega magada.Ligi kuu aega olin magamata,kuni arst leidis remeroni.Sellega sain nagu magada,aga hommikud olid seda hullemad.Silmad on sellised ,nagu oleksin kogu aeg uimas.Pea on vatine,kõri kisub,käed värisevad ja tasakaaluhäired on tekkinud.Jalad ei taha sõna kuulata.Psühiaater tundub ka juba nõutu olevat.Olen 25 korda käinud nõelravis ja nüüd võtan seduxeni,1 tab.igal hommikul.See aitab päeva kuidagi õhtusse saata.
Analüüsid on korras,peakompuuteruuring ka korras.
Mida teha,kardan töö pärast,ei taha sest ilma jääda.
Vastust oodates ja ette tänades murelik 35.aastane naine

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tõesti mõned inimesed on psühhofarmakonidele väga tundlikud ja
raske on leida õiget ravimit.Tekivad kergelt kõrvalnähud.Taoliste
inimest puhul tuleb alustada väikestest annustest ja organismi
kohanedes doosi annust tõsta.
Ravimite talumatuse korral on aga võimalik psüühikahäireid ravida
psühhoteraapia abil.Tuleks leida endale pädev psühhoterapeut.
Pikalt end ravida bensodiasepiinidega (Xanax,sedukseen jt) ei ole
ka päris õige,sest võivad tekitada ravimsõltuvuse ja pärast ei ole
lihtne loobuda.Vähemalt jälgida,et annused ei tõuseks.
Lugupidamisega
J.Mumma