suitsetamine 13.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuidas võõrduda suitsetamisest? Kas "Smoke Away" on tõepoolest hea vahend suitsetamisest loobumiseks (reklaamitakse Soome TV-s - hind 90 eurot - ja www.eurotv.fi)? Minu mees soovib küll suitsetamist lõpetada, ent ta häbeneb kuhugi selle pärast pöörduda ja loodab kõiges minule. Kord õnnestus loobuda, läksime selleks spetsiaalselt nädalaks telkima Muhu saarele, ent tagasi tulles hakkas ta vähehaaval uuesti suitsetama (iseennast pettes ja algul koguni salaja paar mahvi tõmmates nurga taga), sest himu vedas väga. Milline oleks lahendus? Arsti juurde ta ei lähe, häbeneb arste.

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Ega muud,et tuleb uus katse ette võtta ja üritada omal jõul sellest
vabaneda.Ega meditsiinilgi erilisi imevehendeid ei ole.See on õige,et
tuleks jällegi rahulikus,stressivabas situatsioonis seda alustada.
Tavasituatsiooni naastes võiks mõnda aega kasutada asendusplaasterid
või nätsu (apteegis käsimüügil).Lõputult ju Muhu saarel telgis istuda
ei ole ju võimalik.
Soovin edu!
J.Mumma