FLUX CAPS 20MG 05.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen mainitud ravimit võtnud eriti just mitte korralikult, seetõttu paluks ka väikest selgitust. Ravi alustasin 16. septembrist (2003). Kuna alguses oli pideva arsti valve all, siis võtsin kuni novemrini seda eriti korralikult (alguses 2 kapslit, hiljem 1 kapsel). Siis tekkis nädalane paus, aga mulle öeldi, et sellest pole midagi. Nüüd on vahe olnud jämedalt öeldes kuu aega. Kolisin oma tabletimajandusega tagasi perearsti juurde ja ta kirjutas mulle antud ravimit kuue kuu jagu. Kas peaksin tablettide neelamist jätkama? Millised on reaalsed ohud? Diagnoos on mul buliimia.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rohi on "vastumürk" mingile probleemile. Kui probleem lahendatud, siis ju rohtu enam vaja ei ole. Seda esiteks. Teiseks, rohust üksi ei piisa probleemi (buliimia) ravimisel. Olulised on ka muude soovituste suhteliselt korralik täitmine: mida-kuidas-millal süüa, kehaline aktiivsus, vaimutreening, depressiooni kõrvaldamine-vältimine.
Inimene vajab tuge, juhendamist, julgustamist ja seega ON VAJA tohtriga kohtuda, alul sagedamini, hiljem vähemalt kord kuus. Telefoniside võimalus tohtriga olgu pidev!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet