depressioon?? 07.12.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Juba 8 aastat võitlen mina ärevushäire ja depressiooniga või kes seda nii täpselt teab,misasi see on.Olen nii palju käinud psühhiaatrite juures ,teraapias ,lugenud raamatuid ,palunud jumalat,teinud kõikvõimaliku ,et saaks jälle inimeseks.Ravist on küll alati kasu olnud ,ikka on antidepressandid umb. kuu aja pärast hakanud mõjuma ja olen läbi teinud erineva pikkusega ravikuure(6 kuud kuni aasta).Aga ikka tuleb see mõistmatu haigus jälle tagasi.Nüüd võtan rohtu juba üle aasta ,preparaate on ka vahetatud ,aga enam rohud ei mõju.On küll paremaid päevi ja hullemaid ,aga üldiselt tasa-pisi läheb asi allamäge.Kuna olen ravi saanud juba nii kaua ja psühhiaatritega vestelnud oi kui palju,siis midagi konkreetset ma enam küsida ei oskagi.Mõtlen lihtsalt ,kaua mu organism sellele vastu peab,kaua mu mees vastu peavb ja kas kunagi tuleb selline ravim ,mis sellest haigusest terveks raviks.Küll on piin elada ,kui mitte kuhugi enam minna ei taha ,kusagil üksi käia ei suuda,naeratada ei jaksa ja koguaeg on sees "mure tunne".Süda puperdab ja pea käib ringi.Olen tegelikult olnud väga lõbus ja lustilik inimene ,elav ja rõõmsameelne.Nüüd nagu oleks mind ära vahetatud,ise ei tunne ennast enam ära.Kummaline haigus,kust see tuleb.Kõige imelikum ,et mul on väga tore pere ,vanemad,rahapuudust ei ole ,töökoht on mõnus ,kolleegid toredad jne jne.Ükski arst pole mingit põhjust osanud välja selgitada ,miks see nii on.Kaasasündinud ülitundlik närvisüsteem.Mis veel annaks teha ,et saaks edasi elada,sest niimoodi enam lihtsalt ei jaksa....
Tänan ette..

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tere,
vahetaksin arsti. Kuigi eelnevad tohtrid on Teid aidanud, olete abi saanud jne. ikkagi vahetaksin arsti - saate ise "värskelt" asju lahti rääkida, saab uus tohter Teid huviga kuulata ja ka asju uutmoodi näha-selgitada.
Teiseks oluliseks valkonnnaks on see, et rohtudele lisaks on vaja KINDLASTI ka midagi muud elu-olu korralduses muuta, enda keha-vaimu-hingeseisundis muuta, oma suhtumises endasse ja keskkonda (välisilma) muuta või korrigeerida. Mida? Seda peategi nüüd tohtriga koos arutama.
Eestis on 1/10 tööealistest töötud, Teil töö on; 1/3 vallasemad või üksikud, Teil väga tore pere; 1/4 lastest on EV-s näljapajukil, Teie laud on kaetud.
Võimalusi elu-olu kehvemaks minekuks on küllaga, elu paremaks minekuks ka.
Nagu isegi aru saate, ei ole siin mõjurina esikohal tabletikuur. Osalege aktiivselt ühiskonnaelu korralduses, võidelge õigluse eest ja sellega aitate ka ennast!
Edu Teile,
Jüri O.-M. Ennet