hirmuhood 07.06.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 32 aastane naine. Ise pean ennast positiivseks ja rõõmsameelseks inimeseks. Elus on palju raskeid asju ette tulnud - lapse surm kui ma olin alles 21, isa ja vanaema kaotus, kes väga lähedased olid, abielulahutus. Omal ajal olen ma nendest kõigist kuidagimoodi üle saanud ja elu tagasi rööbastesse läinud. Nüüd on mind tabanud juba mitu korda paanilised hirmuhood. Ei oskagi täpselt öelda, mida ma kardan - kõike. Neil aegadel tundub elu nii tume ja mõtetu. Kas see on nüüd varem läbielatu tulemus või on see pärilik, nimelt minu ema on mitmeid kordi sama hädaga ravil olnud.? Kas tuleks kohe pöörduda arsti poole, et neist hoogudest kiiresti vabaneda või jäävad need nii või teisiti elu lõpuni piinama? Kas on võimalus, et kui kord rohtu võtma hakata, tuleb seda elu lõpuni teha? Kui, siis kuhu pöörduda?

Tänan

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teie hirmudele-sisepingetele on "kasvupinda" annud tösised psühhotraumad ,millest räägite.Pöhjusi on küllaga.Lahendid? Minigisugune pärilik eelsoodumus on meil köigil,aga seda me ju muuta ei saa ning seetöttu sellega ei tegele.Arsti (psühhiaatri) juurde pöörduge kindlasti.Tema uurib-analüüsib Teie praegust "tundehellust" e murekaevu sügavust ning määrab vajaliku ravi,mille üheks osaks on ka arstirohud.Koostöö psühhiaatriga ning arstirohtude kasutamine on teatud ajaühik vajalik,aga mitte mingil juhul "elu löpuni",nagu kirjutate.Paanikahäired-hirmuhood on ravitavad,psühhotreeninguga möjutatavad.Lugege meie eelnevaid nöuandeid.Igast murest saab üle,ka hirmuhoogudest! Jüri O.-M.Ennet