Pinge 04.11.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen teile juba korra kirjutanud. Mureks pinge kaelas. Kui see on füüsiline pinge aitavad igasugused harjutused. Aga kui see pinge on vaimne?
Kirjutasite, et teil on selle kohta harjutus("Terviseleht") ; milline see oleks?
Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

"Terviseleht" 14. august 2002.a. Internetis see "ei ripu", vaadake raamatukogus, võtke koopia, harjutage. Asja olemus on selles, et Inimese pinged-mured avalduvad eelkõige hingeelu tasandil, siis vaimses sfääris, seejärel kehalisel tasandil (siit need kaelapinged, kukla-peavalud, jne) ning siis sotsiaalses (ja religoosses - see omaette teema) sfääris. Probleemi lahendamine, pingetest vabanemine algab vastupidises järjekorras: sotsiaalse elu korraldus-muudatused, kehaline relax ja kehaharjutused-tugevdamised, vaimusfääri mõjutamine (ka see "kurikuulus- mõtle positiivselt), hingeelu rahustamine.
See harjutus e "Enneti palve" - seda Teile seal "Terviselehes" õpetabki praktiliselt.
NB! Teen seda harjutust igal õhtul! Sobib mulle, sobib ka Teile kindlasti!
Kõike head soovides,
Jüri O.-M. Ennet