Tänud 13.08.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Arst on mul diagnoosinud piirialast tüüpi isiksuse häire juba aasta tagasi.Olen saanud ka mingit sorti ravimitega abi aga mulle tundub,et see ei aita.Psühhoterapeudi juurde pole pöördunud kuna ei usu eriti sellesse.Selline tunne on ,et asi ainult süveneb.Kas ja kuidas on võimalik sellest kuidagi välja tulla.Olen muutunud nii endale kui ka teistele juba võimatuks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arsti tuleb uskuda ja usaldada: ta ju seda aastakümneid õppinud, aastakümneid praktiliselt nende küsimustega tegelenud. Uskuda ja usaldada. Kui mingil põhjusel "klappi" ei teki, siis soovitan: a) revideerida, üle vaadata enda suhtumine arsti. Võibolla on "suhtumisviga, usupuudus-viga" minus, võibolla mina ei täitnud kõiki tohtri soovitusi, ettekirjutusi, nõuandeid või tegin neid ebaküllaldaselt või isegi valesti. b) Võimalik on (vahel ka vajadus, sest "klappi ei teki") tohtri vahetus. Mina oma patsientidele-klientidele olen seda selgitanud ja pean seda täiesti normaalseks. Hingeelu-küsimuste lahendamine vajab "hingelist klappi" ja seda ongi vaja leida.
Pöörduge ikkagi psühhiaatri poole, saate abi.
Tervitustega Jüri O.-M. Ennet