mida edasi teha? 06.05.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

mulle meeldib endale haiget teha.

vahest piinan end jubedate mõtetega. kujutan ette juhtumisi, mida tegelikult pole toimunud. jäädes ise neid uskuma. läheb tükk aega, enne kui suudan teadvustada, et nii pole juhtunud.

kõige hullem kord oli see, kui lõikasin endale kätte. 5cm riba piki rannet.

see oli kuidagi nii rahustav. kardan, et see võib korduda.

minus oleks kui kaks inimest. üks, kes tahab, et kõik saaks korda. teine justkui naudiks neid jubedaid hetkeid.

kuhu pöörduda? või kas see ongi vajalik?

elukaaslasele rääkida ei saa.

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tere!

Soovitan siiski pöörduda oma probleemiga psühhiaatri või ka psühholoogi poole.Kui kipute ennast juba tõsiselt vigastada ja saate sellest momendiks rahulduse,siis viitab see mingile psüühilisele probleemile.On ilmselt mingid pinged kogunenud hinge ja neid saaks korrigeerida palju adekvaatsemalt.

Lugupidamisega J.Mumma