Nõrkus 08.09.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Päris pikka aega on mind vaevanud nõrkus, ma tunnen et ka kõige kergemad tööd on minu jaoks rasked. Vahel lihtsalt tuleb selline nõrkuse tunne kus tahaks lihtsalt nutta. Mul on Aneemia aga kas sellest võib olla see nõrkus tingitud? Koguaeg olen ma väsinud. Kui ma magan piisavalt siis ma olen ikka väsinud.. Lähen hästi kiiresti närvi ja kui ma üritan mitte närvi minna siis ma hakkan lihtsalt nutma. Isegi laste karjumine ajab närvi. Ma tunnen, et ma oleks nagu mingi närvihaige. Palun mida ma tegema pean?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Aneemia annab nõrkust. Kõik - toitumine ja muu aneemia kõrvaldamiseks on kasulik. Täida arsti soovitusi ja võta sulle antud arstirohtu.
2) Kerge füüsiline tegevus reguleerib vereringet ja tugevdab verd - järelikult kasulik.
3) Ilmselt on sul ka vererõhk madalapoolne (noortel tavaliselt on) - siin aitab minu Palve esimene samm. (vt eelnevaid, seal see Palve on, või otsinguga). See aitab ka rahuneda, liigsest stressist vabaneda.
4) Apteegis on vabamüügis Hematogeen - see tugevdab verd.
5) Maga siis võimaluse korral piisavalt.
6) Ole rõõmsameelne - siis tervis paraneb kiiremini.
Rõõmsameelset harjutamist soovides,
Jüri O.-M. Ennet