Rohtude tarvitamine 24.08.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere küsimus on kas antitepressante ARKETIS 20MG ja mao rohtu NEXIUM 20 võib koos kasutada .

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arketis 20 (Paroksetiin toimeaine, serotoniini ainevahetust mõjutab; ka Seroxat, Paroxetim, Rexetin jt nimede all) on väga hea rohi. Tavaliselt 20 mg on sobilik aga võib olla ka 10st kuni 40...50ni. Kõrvaltoimeid üliharva, aga ikkagi mõnele ei sobi.
Nexium - võtate hommikul. Neid ravimeid võib "koos" võtta
Minu soovitusreegel: eri rohte võtta 45...60 min vahedega, mitte korraga alla neelata (AD- d võite ka lõuna ajal võtta, näiteks).
NB ainult arstirohust ei piisa - Harjutused, psühhoregulatsioon, elukorraldus, Töö-Vanker jms väga oluline.
vt eelnevaid.
Jüri O.-M. Ennet