Märatsushood. 17.08.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mis neid pohjustab ja kas on midagi, mis aitaks nendega toime tulla?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

A) Inimese ja keskkonna (sise-keskkond ja välis-keskkond) vaheline ebakõla tekitab pingeid e. stressi ja see annab meile teatud järjekorras häireid e. sümptomeid: emotsionaalseid-hingelisi, psüühilisi, kehalisi ning siis sotsiaalseid (selline on jada ja iga järgnev sisaldab eelnevaid). Kirjas toote esile kehalise e märatsemishood - tähendab, et kehalise tegevuse, aktiivsuse, harjutamise roll on oluline. Psühhoregulatsioon on oluline, ravimid psüühika ja tundeelu mõjutamiseks on ka olulised.
Mida teha?
1) Liigne aur välja lasta (rohi, harjutused, väärtushinnangud).
2) korrigeerida-muuta stressi tekitavaid olukordi ning organismi nö karastumist (kohanemist).
Mis põhjustab - vt A).
vt varasemaid, leia sobilikud harjutused, harjuta.
3) Eluviisi- väärtushinnanguid muuta.
Jüri O.-M. Ennet