Kaitseväes depressioon, kohanemishäire 18.05.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen nüüdseks ajateenistuses olnud üle 4 kuu. Probleem on siis selles, et ma lihtsalt ei suuda siin enam olla. Kõige suurem probleem ongi selles, et mul pandi põlves diagnoos mis ei luba põhimõtteliselt väljaõppest osa võtta, aga põlve probleem on nii algstaadiumis, et sellega mind ära saadeta. Nüüd ongi mul lihtsalt päevad läbi niisama istumist oma valutava põlvega. Kuna kodus on ka kohati probleeme, siis see tühja istumine sööb mu närvid ära. Ma olen depressionis, vähemalt ma arvan, et olen, mul ei ole mingisugust motivatsiooni ja tuju on halb, magada saan vähe ja päeval olen unine. Olen vestelnud ka psühhooloogiga, aga too soovitab mul mingisugused rahustavaid harjutusi teha. Mida arvata ja mida saab üldse teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kaitseväes on ka meditsiiniteenistus ja võimalik arsti jutule saada.
Osa probleeme on sellised, et võid veidi arstirohtu saada ja oma hoiakuid (suhtumist) muutes Kaitseväes edasi tegutseda. Osa on sellised, et probleem vajab mingit muud lahendust. Tohtrid on targad ja ühiselt leiate parima lahendi.

Depressiooni vastu on ka arstirohtu olemas, aga selle otsustab ikkagi arst.
Kõik muu on nüüd selline, et - raskuste ületamine Karastab ja see on nagu sport: pingutad, harjutad, higistad, puhkad, kordad, leiad uusi võimalusi, arened ja ..Karastud.
Võta Kaitseväge nagu spordilaagrit, head võimalust enda keha ja vaimu tugevdamiseks.
Lahendid ju olemas ja sa leiad need parimad - koos tohtriga.
Enesekindlust sulle,
Jüri O.-M. Ennet