Kohanemishäire ja juhiload 05.09.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Teen hetkel juhilube ja suundun arki.Tekkis avastus,et nüüd on tervisetõenditega asjad teisiti,et peab digiloos küsimustiku täitma jne.
Sealt tuli välja,et rasedana psühholoogi juures käies on pandud mulle diagnoosiks : kohanemishäire.
Kas mul tekib tänu sellele probleeme lubade saamisel?tahaks asjatundja arvamust.Ma isegi ei kujuta ette mida see endast kujutab või kas see on ravitav jne.Rasedana oli tõepoolest raske aeg aga sellest aastaid möödas juba .kas see on eluaegne või kas ja mis määral see mu lubade saamist ohustada võiks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Juhiluba - oluline on tervise seisund nüüd ja edaspidi autoga sõitmisel.
Rasedusega ikka aegajalt kaasneb pingeid-häireid, aga möödanik ei ole oluline, põhimõtteliselt need möödaniku stressreaktsioonid-kohanemishäired ka ei tule.
Oluline on tervislik seisund käesoleval ajal.
Aga selleks see arstlik komisjon ju ongi, et teie ja kaasinimeste tervisele liikluses mitte ohtu tekitada.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet