Ärevushäire ja unerohi 19.04.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere !
Minu probleemid hakkasid pihta nov 2015 ,kui diagnoositi ärevushäire ,kuna hakkasin muretsema pidevallt oma tervise üle.Samal ajal käisin läbi palju eriarste ,kus diagnoositi mul reflukshaigus ja määrati ravi omperasooliga. Selle ravi ajal määras psühhiaater mulle raviks AD elicea ,mis mind tegi meeletult uimaseks ,võtsin kilosid juurde ja olin endiselt mures tervise pärast. Kuna vaevlesin ka magamatuse käes kirjutas arst zopitini 1 tbl igal õhtul ,seda olen tarbinud nüüdseks kokku 4 kuud. Ilma unerohuta ma ei maga. Kuna ma AD mõju ei täheldanud ,vahetas arst selle asentra vastu ,mis aga tekitas minus tohutu ärevuse ja koostoimel omeprasooliga täheldasin tugevaid kõrvetisi ,rinnakuvalu ja loobusin taas . Nüüd on olukord selline ,et olen väga ärev ,nihelen ,olen püsimatu , süda klpoib ,pea käib ringi ja endiselt muretsen tervise pärast. Mul on tekkinud ühepoolne kõrvavalu ja kurguvalu. Ainus rohi mida tarbin on unerohi Zopitiin. 2013 a vaevlesin ka ärevushäire käes ja siis aitas mind ad flux sain tol korral sellest abi. Minu arst ütleb ,et flux ei ravi tõhusalt ärevushäiret on pigem söömishäiretega inimestele mõeldud. Minu mure on selles ,et arvatavasti olengi unerohust sõltuvuses ,sest ilma rohuta ma ei maga. Teine probleem on see ,et ei suuda iseseisvalt oma jamadega hakkama saada. Kas ja millist AD teie mulle soovitate või oleks minu puhul abi psühhoteraapiast ? Kas võiksin teha siiski fluxiga ravi ? Xanaxit tarbin ma väga harva ja korraga 0,25 mg. Kuna ma ei saa oma refluksi kontrolli alla ,siis soovin enda närve ravima hakata aga arst on samuti nõutu ,kuna mulle ei sobi üksi AD. Mida te soovitate mulle ?
Tänud !

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Refluks:
a) hapuvabam toit ja b) toidu mälumine senisest 2-3 korda kauem.
2) Õige töö- ja puhkerežiim:
a) piisav uneaeg, b) apteegi vabamüügist Melatonin - õhtul võtta, c) õhtul soe jook /tee või ravitee. d) päevl puhkehetked.
3) Lõõgastused - pingest vabanemine:
a) mõõdukas kehaline aktiivsus, b) kukal- kael-, õlad- vöökoht pingest vabaks harjutustega e. minu Palveharjutus (võtab selle kõik üheks harjutuseks; c) Mona-Linda naeratus - toimib hästi, d) neelatamine (vedelikku) - rahustab.
4) Xanax - "kiirabivahend" ja ainult vajadusel.
5) vt varasemaid ja leia sealt lisa - vajadusel.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet