Sipelgad kehas 29.09.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Täpselt nädal tagasi hakkas "sipelga" tunne kehas. Närvisähvatused käivad täiesti suvalises kohas. Talla all, kukla taga, näpu otsas, kõhu küljel jne. Kartsin et äkki diapeet. Käisin perearsti juures. Mõõdeti veresuhkur. See oli ideaalne 5.5.
Põdesin puukborreolioosi ka kevadel läbi, võtsin 14 päeva antibjotikume. Kuid hetkel sügis juba. Perearst ütles et küll üle läheb, et see on järelmõjud puugile.
Õhtuti läheb surin ja sipelgatunne nagu kergemaks ja öösel und ei sega. Hommikul ärgates oleks kõik nagu okei ja siis 30 minutit üleval olles kordub kõik taas. Sauna ja külmaveega käin end ka nüüd ehmatamas, pidi närvidele hästi mõjuma.
B6 vitamiini ja magneesiumit olen ka 7 päeva nüüd võtnud, kuid mitte grammigi paremuse poole ei lähe.
Sellesse aega on sisse jäänud ka üks pulm kus ma väga napsutada ei julgenud, kuid peale mõningaid õllesid asi taandus.
Olen ka kunagi paanikahoogudega teie jutul käinud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kuna naha kaudu need ebamugavused-"sipelgad" tunda annavad, siis naha-harjutuste kaudu tuleb nad ka eemaldada:
a) vahelduv (soe-jahe-soe...) dušš iga päev;
b) mõõdukas saun (kui mingeid vastunäidustusi ei ole) kord nädalas;
c) söögipärmi-jook (poe piimaletis vabamüügil pärmi-kuubikud, sellest 1/2 e pool pudistada klaasi, jahe vesi peale, 3...5 min. pärast segada (varem ta ei lahustu nii kergesti) ja siis juua - üks kord päevas. 3 päeva juua, 2 päeva vahet, 3 päeva juua, 2 päeva vahet...kokku nii, et 12 päeva oleks pärmi saanud juua. Siit saab organism palju B rühma vitamiine ja palju muudki vajalikku;
d) mineraal-vesi, hea on Borjomi. Min-veest saab mineraale, Mg jt vajalikud.
Oluline on ka riietus, et see ei ärritaks.
Tegudele,
Jüri O.-M. Ennet