post trauma 30.08.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Mul juhtus mõni aasta tagasi kohutav õnnetus, mis lõppes teise inimese eluga. See juhtus spordi käigus ja minuga ei juhtunud midagi kuna spordiõnnetus. Aga ma süüdistan kogu aeg ise ennast selles ja ma ei suuda kuidagi teisiti mõelda. Peale seda ma ei suuda sporti teha ja unes näen pidevalt seda olukorda uuesti ja uuesti ja vahest ka kannataja poole pealt. Mida teha, sest mind saadeti sõjaväe arstlikust komisjonist tagasi kuna ma ei suuda sellega leppida ja ma leian ainult lahendust alkoholist, mis rahustab mind maha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) See mineviku-juhus veelkordselt kellelegi Autoriteedile südamelt ära rääkida - pihtida.
2) peale seda tulla oma mõtete ja tegudega Olevikku, elu ju olevikuline. Olevikuliste tegemistega (mitte süüdistamistega) saad kõige enam aidata kaasmaalasi, Eestirahvast. Seda ju sinult oodataksegi.
3) Andmine eeldab, et On Midagi Andmiseks. Loomulikult mitte õlleauru ja viinapohmakaid. Anda saame kõige enam oma igapäevatööga oma erialal, erialal, millisel me Andekad oleme.
4) Et oma Andekuserajal Eesmärgikindlalt edasi minna, selleks vajame tervist ja head töövõimet. Mida suuremad eesmärgid, seda vägevamat ning töövõimelisamat Tervist vajame.
5) Suutes muuta ennast (resp. Tervist), siis suudame muuta ka ühiskonda, et kõigil ilmaelu Eestimaal paremaks läheks.
6) Kui Eesmärgid domineerivad ja selgelt silmade ees, siis minevikust võetakse Õpetuseteri kaasa, mitte Muremägesid.
7) Elu on Võitlus ja võitlus algab Eneseületamisega, Tervise tugevdamise ning töövõime edendamisega. Ja siis meelepärane töö, andeka loov töö, rõõmsameelne töö- ja koduelu.
Võitlusvaimu soovides,
Jüri O.-M. Ennet