valu rinnus 28.04.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,mul on mure,mul on viimased 2 nädalat olnud rinnus valud, selline tunne nagu pigistaks ja norkaks keegi südame piirkonda. Vererõhk oli viimane kord 160/80 ei teagi kas see oli ärevusest arstijuures käijes või mitte.ma ei oska midagi teha kas on olemas ravimit valu ja paanika ja ärevuse vastu?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Perearsti jutule, teeb EKG ja koormuskatse, siis selgub südameseisund.
2) Psühho-regulatoorsed harjutused, et psüühilisest pingest tingitud südamekaebused taanduksid - Minu Palve-Meditatsiooni esimene samm.
3) Alkoholile täieline ei, suitsust rääkimata.
4) Korralik puhkus, une arvelt ei minutitki.
5) Kui uni vajab toetamist, siis apteegist vabamüügi Melatoniin - õhtul üks tabl.
Sellest alustada!
Jüri O.-M. Ennet