käed värisevad 19.04.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tervist olen 16 aastane noormees minul on mure käed värisevad päevast päeva ja ma ei oska enam midagi teha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Pigista käed mõnuga rusikasse ja samas mõttes ütled:
- Oskan oma käsi mõnuga pingutada (see kestab 3 kuni 5 sekundit) ja siis
lased rusikad vabaks ja mõnuga väristad mõlemat kätt ja mõtte ütled:
- Oskan oma käsi mõnuga rahustada, iga päevaga muutun ise ja muutuvad mu käed ikka rahulikumaks ja rahulikumaks.
Seda tee mitmeid kordi päeva jooksul.
2) Käi jalutamas või tee kerget sporti (mitte jõusaal ja mitte nn ponnistamise-pressimisega harjutused).
3) Minu harjutus tuleb kasuks.
4) Piisav uni.
Harjuta ja kõik saab parem!
Jüri O.-M. Ennet