Kas mõistus korras? 10.03.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Minul on selline lugu, nimelt juhtus mul 2010 aasta spordiõnnetus, mille pärast on olnud 6 põlve opi. Peale viimast opi, mis oli 2014 dets, tunnen, et olen nagu veits ära keeranud. Arstid ei anna eriti head lootust teha edaspidi sporti. Kuid enne õnnetust oli sport minu elu ja nauding, on siiani. Mind häirib iga päev mu põlv, mis annab valuna tunda esimese asjana, kui hommikul ärkan. Siis aga tulevad vahel mõtted, et äkki ma mõtlen endale, et mu põlv valutab - kujutan seda endale ette. Näen juba unenägusi, kus mu raviarst suunab mind psühhiaatri poole. Aga kõige hullem on see, kui olen üksi, siis ma nutan ja mõtlen valjult ehk oleks parem üldse jalg maha võtta. Õnneks ma olen siiani toibunud ja mõelnud, et kui sedasi juba palju mõtlema ja rääkima hakkan viiakse kohe hullumajja.
Ma ei saa aru, kas minuga on kõik korras? Et sellised mõtted on vahel normaalsed ja lubatavad.
Kas ma tõesti kujutan endale ette, et mu jalg valutab või see teeb ka tegelikult valu?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Põlvevalul kümneid põhjusi? Mida lõigati ja mida vaja kohendada?
Ortopeed annab tarka nõu, füsioterapeudid teevad ravikuuri, ravivõimlemine annab lisa, toetavad bandaažid tuge jne.
2) Harjutus. Selili võimlemismatil (kodus võib ka voodis). Lõõgastuda kehaliselt, vaimselt, hingeliselt. Nüüd käed lae suunas ja mõnuga väristada-siputada, siis jalad ning siis käed-jalad koos. Mõnuga.
teen seda harjutust nii hommikul kui ka õhtul - eesmärk on minul Psüühiline relax. Teil jääb sellele relaxile lisaks ka nö fibro-massaaž. Super.
Jüri O.-M. Ennet