söömine. 02.12.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Uursin algul foorumis mis teha.. seal öeldi, et ma peaks
pöörduma psühhiaatri juurde. et asi siis selline.. ma alustan söömist ja ma ei suuda lõpetada... mingi aeg saab jah kõht täis läheb tunnike mööda alag kõik.. ma alusatn... ja ei suudan enam lõpetada.. Nii kodus, tööl, ja niisama väljas olles..
kunagi oli sama, asi aga siis ma sain lõpetada, aga nüüd algas see taas ja ma ei suuda mitte kuidagi..... mis teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Enne söömist 1/2 klaasi vett juua,
2) Toidu kogus enne sööki konkreetselt paika panna - juurde ei võta (nn söökla printsiip, seal ju ei lähe kohe uut praadi võtma)
3) Mäluda toitu senisest kolm (kolm) korda kauem - vähemal 30x igat suutäit.
4) Iga mälumise juures mõelda: O-len ra-hu-lik, toi-tun ter-vis-li-kult.
5) Kui viimane suutäis söödud - kohe lauast ära, söögist eemale.
6) Kõik tervislikud eluviisid tulevad kasuks.
7) Psühhiaatri jutul võib ka ära käia, vajadusel väike arstirohi abiks.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet