Maniakaalne asjade kogumine 10.11.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Kirjutan teile murega oma 51.aastase emaga. Nimelt on tal väga pikalt olnud probleeme asjade kogumisega, ta ei suuda midagi ära visata ning järjepidevalt on probleem süvenenud. Lisaks on tema emal sarnane probleem, mis on aga laiamõõtmelisem ning halvanud täielikult tema igapäevaelu. Nimelt on kõik toad maast laeni riideid täis. Tahaksin neid mõlemaid aidata ning leian, et vastava probleemiga peab tegelema kas psühhiaater või psühholoog. Kuhu oleks kõige õigem oma ema suunata, sest kui probleemiga tegelemata jätta, kardan, et ühel hetkel väljub see täielikult kontrolli alt.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Selliseid sund-tegemisi, eesmärgituid (meie mõistes) kogumisi esineb nii noortel kui ka eakatel. Siin jutustamine, veenmine, õpetamine, käskimine, keelamine ei aita. Vaja on minna psühhiaatri jutule.
Kui ta kaasa ei tule, siis käige ise vastuvõtul. Siis saab inimesest täpsema ülevaate ning saab täpsemalt ka tegevusi planeerida.
Psühhiaatri jutule. Ühiselt leiate adekvaatse lahenduse.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet