Kas see kõik on narvidest? 28.10.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on jargmised sümptomid: vaga tihti kattede ja jalgade suremine, juhtub et raske sisse hingata (tuleb nagu lihaste spasm seljas), kus asub kilpnaare nagu midagi segab, kurgus on kuiv, mõnikord on südamepeklslemine. Peas on imelik tunne nagu uimane. Elu on mul hea, tore abikaasa ja toredad pojad (10, 7 ja 3 aastat vana), praegu ma palju ei tööta, ainult konsulteerin oma õpilasi. Kas need sümptomid on narvidest? Vasimusest? Mul on tõesti hea elu, ei ole põhjust kurta, kuid tunnen ennast halvasti.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

A) Harjutus seljale. Võimlemismatt v vaip.
a) Selili sellele ja lõõgastuda nii kehaliselt kui ka psüühiliselt (Yoga terminites nn laiba-asend).
b) Põlved vastu (peaagu vastu) rinda, käed toetavad põlvi, selg kumer (Yoga nn kiigeasend) ja nüüd ettevaatlikult kiigutada pea-jalgade-pea..jalgade suunal ning ka kergelt kreenis (kallutades) veidi vasemale ja siis paremale.
c) jälle a) - lõõgastus, nn laiba asend.

B) Psüühilisest ja kehalisest pingest vabanemine.
vt minu Palve-Meditatsiooni harjutuse esimene samm.

C) Jäsemete suremine.
Selili matil teha nn "tite siputusi": Selili, parem käsi siputada lae suunas ja tagasi, siis vasak, siis jalad üksikult, siis jalad-käed koos. Mõnuga, eesmärk - vibro-massaaž ja lõõgastumine. teha selliselt, et lõõgastuda (mitte pingesse minna).
Teen ise seda siputamist igal hommikul, mitte jäsemete suremise aspektis, aga mentaalse harjutuse võtmes - India ennemuistsed targad olid arvamusel, et Inim-Kosmos (Aatman) ja Suur-Kosmos (Brahman) on tervik ja nad peavad vastastikku teineteist energeetiliselt toetama. Kui lihased vibroga pingevabad, siis ühinemine (antiiktarkade seisukohalt) mõjusam.
Mind huvitab rohkem see Kosmiline Mõõde, see annab ka maisetele-igapäevastele asjadele teise hinnangu. Kosmiliste mõõtmete kõrval on ju igapäevased "kukepoksid" naeruväärsed, mõttetud. Aga Energeetika - seda saab ju Hing Hingamise kaudu ja .. kogu keha kaudugi.

Harjutage, nii saate ka südametegevuse rahulikuks ja südamesse rahu!
Parimat soovides,
Jüri O.-M: Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Hirm

Tere!

5 viimast aastat elan oma probleemiga ja ei tea, kuhu võin sellega pöörduda. Nimelt, elan pidevas hirmus: kui lahkun kodust, siis mitu korda kontrollin, kas uksed/aknad on kinni, kas ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sundmõtteid esineb KÕIGIL inimestel, aga neid on veidi vähem ja nad ei vaeva inimesi nii-nii tihti.
Need on raviga kõrvaldatavad.
Aitab psühhiaater.
Tegutsege,
Jüri O.-M. Ennet ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: