Laste hammustamine 24.09.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Ei tea kas kirjutan õigele arstile, aga loodan Teilt abi või nõu saada-mida edasi teha või kuidas käituda sellises olukorras..
Jutt käib minu 6 aastasest lapsest kes käib lasteaias juba neljantat aastat ja tema rühmas on üks poiss (kellega varasematel aastatel on nad omavahel väga hästi läbi saanud), kes on hakanud minu last hammustama ja lööma. Olen kasvatajaga arutanud seda teemat, et kuidas olukorda parandada ja kas poisi vanemad on teadlikud sellest-väidetavalt kasvataja on rääkinud nii vanemate kui ka poisi endaga-aga muutusi ei ole.
Kasvataja jutt: Poisil on äkk viha-mida ta ei suuda kontrollida, väidetavalt oli poisi isal lapsena sama probleem. Ühel päeval kui minu last hammustati oli olukord selline: poiss A raputas puuotsast minu lapsele õuna ja poiss B (kes on hammustaja) tahtis seda õuna ise, kuid minu laps seda talle ei andnud, sest see ei olnud temale sellepeale poiss B (hammustaja) läks minu poisi juurde ja lihtsalt hammustas teda, nii et sinised plekid kehal.
Kasvataja lubas poisi emale rääkida, et vb peaks laps psühholoogi juurde pöörduma, kuid iga päev käivad nad lasteaias ja puutuvad kokku- iial ei tea kas saad lapse ühes tükis tagasi või juhtub jälle midagi.
Ma ei oska enam midagi teha, kuidas oma last kaitsta.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleem on muidugi "hammustajas" lapses ja see laps peaks minema lastepsühhiaatri jutule.
Lasteaia juhataja (kasvataja) peab rääkima selle lapse vanemaga ja teisalt püüdma tagada lasteaias ka ülejäänud laste ohutuse.
Julgustada oma last ka teatud enesekaitsele, et ta ei saaks hammustada, aga olukord on muidugi keerulisem.
Ühe lahendina võiks proovida rühma vahetust - teises rühmas see poiss võib-olla ei ole sedavõrd "hammustaja".
Ühiselt leiate lahendi.
Jüri O.-M. Ennet