Segi 14.08.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

1. Miks on Psühhiaatri juurde nii raske saada kui vaja abi ????????
2, Kus saan jutustada oma mure kui mure on nii rahas kui ka maailmavaates .. ???
raha on ju meie ühiskonna nn. tala ja kui seda pole pole ka psühholoogilist abi ???
Löön kellegi maha ja saan raha et tulla teile kas nii vä ???
Ah jaaa perearsti soovitus :) :)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tavajärjekord on pikk, selles on sul õigus, aga valvearsti vastuvõtule saab suure murega kohe samal päeval. Julget pealehakkamist ja enda huvide eest võitlemist.

Mure psühholoogiliste probleemide osas saab psühhiaater nõu ja omapoolse spetsialiteediga abiks olla,

aga raha tuleb tööga (kui tööd on) ja töid on legaalseid ehk lubatuid ning mustad otsad jne., aga nendel ka siis nö mustad tagajärjed (kui just enne mõned toredad miljonikesed hangitud ei ole - nii vähemalt räägitakse ja eks igal jutul ka veidi tõeteri sees).

Ühiskonna talad ja talapealsed ning talaalused pannakase suuresti paika ausate valimistega (tahaks vähemalt ausust loota, väljamaal pidavat valskust ja valimistulemuste võltsimist esinema - nii vähemalt räägitakse, aga meil seda ei olevat). Seega- ühiskondlik aktiivsus midagi ikka annab.

Kellegi mahalöömine - esimese astme kuritegu - ja kinnimajas on elu kohati veelgi karmim, kuigi toit nina ees. Seal olelusvõitlus on karmim ja nõrgukesed on esialgu päris kehvas olukorras. Mõned karastuvad ja korduvalt kinnimajja sattudes muutuvad professionaaliks. Kus professionaal olla - valik on sinu.

Enne ja peale viimast Ilmasõda saadeti meie Esivanemaid mitmeks viisaastakuks Siberimaa vangikongi ja asumisele - elati need raskused üle (KES ELAMA JÄID) ja tuldi tagasi, jätkati õpinguid, tehti tööd, loodi perekond, võideldi vabadust ja Sellise Vabaduse me siis endale saimegi. Sellise.
Kas vajame paremat? LOOMULIKULT ja sellepärast tulebki:
a) tervist hoida ning tugevdada,
b) elusihid paika panna ja neid sihte saavutada,
c) pere luua ning järglasi kasvatada,
d) ühiskonnaelu Inimlikumaks muuta, et meil ja meie lastel elurõõmu rohkem oleks. Seega - ühiskondlikult peame me kõik aktiivsemad olema.

Tee end tugevaks ja sinust saab hea Võitleja - enda ja meie rahva huvide eest võitleja! Sind vajatakse tegusana. Leia endale sõpru-võitluskaaslasi!

Raskused ei kao kuhugi, need olgu karastajaks meie eluteel!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet