Depressiooni süvenemine 20.01.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, selline probleem. Mul on diagnoositud 4 aastat tagasi depressioon, millele sain tookord korraliku ravi ja asi laabus.
2013a märtsis tekkisid mul jälle depressiooni sümptomid ja erinevad meeleolu muutused. Pöördusin, psühhiaatri poole. Sel korral ei olnud depressioon nii tugev kui mul esimesel korral. Sain raviks pool tabletti antidepressante. Samuti suunati mind psühholoogi juurde. Rohud hakkasid mõjuma üsna kiiresti. Samuti oli psühholoogist väga palju kasu oma mõtete korda saamiseks. Kõik sujus ja läks aina paremaks. Sügiseks olid mul juba kõik depressiooni sümptomid unustatud, kuid arst soovitas rohtude võtmist jätkata talveni, psühholoogi vastuvõttudel käimisest loobusin.

Kuid nagu välk selgest taevast halvenes mu olukord detsembri keskpaigast alates tohutult. On erinevaid eraelulisi faktoreid, mis tekitavad pingeid, samuti oli palju tööd, lisaks ka kooli lõputöö kirjutamine, mille sain valmis.
Kuid olukord läks ikka väga halvaks, väga sügavad masendushood, unetus, rahutu uni. Mulle oli kirjutatud ka unerohtusid, kuna aegajalt olid mul ka väiksed unehäired. Mõni päev ei saanud ka unerohtu võttes magada, olin lihtsalt nagu poolunes.
On olnud ka helgemaid päevi, kuid üldiselt on olukord aina halvenenud. Ühtäkki tekkisid, mul ka paanikahood, mida on aegajalt esinenud.
Sügavas masenduses olen kaotanud kogu rõõmu ja õnnetunde, elu tundub täiesti mõttetu. Kohati olen kaotanud eluisu ja lootuse.
Õnneks on tulemas arsti aeg.
Uuriks, mis võib mul viga olla ja millest mu olukord nii äkki halvaks võis minna, kuigi olen arsti ravi kogu aeg jälginud?
Mis võis olla lahendus?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimene elab keskkonnas ja see tekitab pingeid. Pinged kogunevad ja kogunevad ning vajavad väljapääsu (väljareageerimist-maandamist). Kui seda ei toimu, siis tekivad häired - depressioon ja sellega käsikäes ka kõiki muud, ka ärevust.
Seega - vajalik õppida pingeid maandama ilma arstirohuta, ilma alkoholita, ilma narkota.
Aitab sportlik tegevus ja psühhoregulatsioon, tervislik elurežiim jms.
Nii lihtne see teoreetiliselt ongi.

Teooria praktiseerimine vajab Tahet. Tahte tähtsust, keskset tähtsust, toonitasid ka Schopenhauer - elutahe, Nietzsche - võimutahe /ka võim enda tegude üle/. Kui on võimu enda suunal, siis jätkub seda ka teiste suunal.

Tahe! Tegu! ja siit siis Tulemus!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Depressiooni süvenemine?

Tere!
Olen 19aastane neiu. Olen kannatanud depressiooni all juba aasta aega.
Esialgu, kui mul hakkas depressioon, ehk siis pool aastat tagasi, leidsin ma sellele kiire lahenduse. Hakkasin käima ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Inimese ja keskonna vahel peab olema tasakaal. Kui seda ei ole, siis tekivad probleemid, ka depressioon. Inimene reageerib teda mõjutavatele agensitele (teguritele, mõjuritele) emotsionaalselt, siis mitmete ...

Loe edasi

skisofreenia.

Teatavasti on skisofreeniat mitut liiki. Aga ma pole siiamaani aru saanud sellest, kuidas skisofreenia siis õigupoolest tekib. Kas pidev enesesüüdistamine, sissepoole elamine ja tunnete mahasurumine ning ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ega minagi täpselt tea. Aga natukene seestpoolt eelsoodumust ning veidi väljastpoolt "tõukamist" ja veidi veel midagi. Arvan, et ravitohter oskab selles küsimuses konkreetseid soovitusi anda.
Targad ...

Loe edasi

hormoonravi

Tere,Üle 50-aastane naine hakkas üleminekuperioodi vaevuste vähendamiseks hormoonravi (või hormoonasenduskuuri - ma ei tea, kuidas seda nimetatakse) saama. Nagu ma aru saan, on ...

Vastas dr Jaanus Mumma

Tere!

Ilmselt ei ole ma selles küsimuses eriti kompetentne.Hormoonasendusravi läbiviimiseks on kasutusel väga mitmeid variante.Taustinformatsioon on vastamiseks liiga vähene.Mõningate asendusravi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: