Ebameeldivad ja ebamäärased valud erinevates kehapiirkondades 09.01.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 39a. naine
Olen hädas pidevate ebamääraste valudega. Küll valutaks nagu roiete all vasakul, siis paremal, siis valutab vasak rind ja kaenlaalune, siis vahel allpool kõhus valud, kõht on vahel lahti siis jälle kinni. Tegelen regulaarselt spordiga ( kolm korda nädalas+ koeraga jalutuskäigud. Olen käinud ka sondi neelamas, ca kaks aastat tagasi, siis mingit patoloogiat ei leitud. Aga see valu sealkandis on painanud juba ammu. Vahepeal tükk aega ei esine ja siis jälle. Vereanalüüsid olid korras, sügisel tegin. Mehel avastati vähkkasvaja. Peale seda tekkis vahepeal hirm, et on endal ka midagi. Ma ei oskagi arvata, kas asi on närvipinges või on kuskil sees midagi viltu. Käin massaažis, kuna pea ja õlad ka valutavad ja massöör ütles, et kogu keha lihased suht pinges. Kas see pinges olek võib põhjustada selliseid sisemisi vaevusi? Käed ja jalad ka surevad vahel ära. Vahel on selline tunne, et ühtegi tervet kohta pole, aga see ei saa ju normaalne olla :) Mingis hullus depressioonis ma end nagu ei tunne, aga veidi pinget ja ärrituvust on küll, Vahepeal mõtlesin perearstilt kompuuteruuringut paluda, et saaks rahu, et kõik on korras. Mis Teie arvate?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Närvid ja magu on seoses, suits ja Magu (!) on omavahel seotud, veidi vale/kiire toitumine ja magu on seoses, korseti-laadne e pigistav riietumine ja magu, istuv eluviis ja magu-sooletegevus, ...

1) Eelnevat arvestada ja oma eluviisi positiivses suunas muuta.
2) Minu Palve-Meditatsioon - vabastab liigseist pingeist (mida ammugi juba teame), masseerib siseelundeid ja korrigeerib nende funktsioneerimist.
3) sport-massaaž jm positiivne - vastavalt huvidele ja võimalustele ja senisele kogemusele.
4) Abikaasa korralik arstlik kontroll ja kasutada olemas-olevat tervisevaru rõõmsameelselt. Päev korraga!
5) Päevik ja organism-psüühika hakkab täpselt vajalikke juhiseid andma!
Rõõmsameelset tegutsemist!
Jüri O.-M: Ennet