Uus töö ja sellega toimetulek 15.11.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuna eelmises töökohas lõppes mu töö, siis alustasin koheselt uue töö otsimisega, selleks kulus 1 kuu, kui juba kutsuti mind vestlusele. Olin põnevil, sest sain erialase töövestlusele minna, lootsin parimat. Kui peale vestlusta koju jõudsin, siis tuli meil, et olete valituks osutunud-olin väga õnnelik.
Esimene tööpäev selle eest kohutav, sain ühe päevaga nii palju uut infot, et koju minnes tundsin, et varisen vaimselt kokku ja selline tunne kestis nädal aega. Nüüd, kus olen teist nädalat tööl tunnen, et ei saa hakkama ja valmistan kõigile pettumuse. Ootan iga päev tööl olles, millal nädalavahetus saabub ja pühapäeval ei taha mõeldagi sellele, et peaksin jälle sinna tööle minema. Üks ülemustest on ka minuga natuke tõrges, kuna ei ole piisavalt professionaal ja ei saa alati temast aru, mida ta soovib.
Olen mõelnud endamisi selle olukorra peale, tegelikult tahaksin vaikselt edasi areneda, ma ei suuda võtta vastu liiga suurt kogust infot korraga ja seda oma ajus talletada.
Mul on tööl mentor, kes õpetab ja juhendab mind, aga ikka on läbipõrumise tunne sees.
Ma ei jaksa kodus mitte midagi teha, tahaks ainult magada ja üksi olla, aga ei saa, sest 5-aastane laps vajab minu tähelepanu ja hoolt, tunnen et ei taha ja ei jõua midagi teha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Adapteerumine uue töö ja töökohaga ongi parasjagu stressi tekitav. See on loomulik. See on kõigil nii. Teie võtate seda aga liigselt südamesse.
1. Korralik puhkus ja julgus puhata on esimene oluline samm uue olukorraga adapteerumiseks.
2. Apteegi vabamüügist rahustavat teed võtta ja kerged lõõgastumisharjutused - suur abi (lihtsaim ja kohe mõjuv - minu Palve-Meditatsiooni esimene samm).
3. Mentoriga suhelda nagu sõbraga - julgelt küsida, selleks ta ju ongi.
4. Teised on enne teid selle tööga hakkama saanud - saate ka teie.
5. Seda uut tööd ja töökohta võtta kui väga toredat võimalust end nö karastada-edendada (nagu sportlane, võtta sportliku mänguna, nagu sportlik treening).
Saate hakkama ja varsti olete parim!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet