AD lõpetamine 21.10.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Doktor!

Tahaksin küsida sellist asja, et kas selline raviskeemi lõpetamine on õige, kui olen kokku võtnud 9,5 kuud Cipralexi ja lõpetamine nägi välja selline, et kaks nädalat võtsin 20mg, nagu mu normaalne annus oli ja kaks nädalat 10mg ja siis lõpetasin. Nüüd läheb teine päev, kui ma enam üldse ei võta. Minu psühhiaater ise määras mulle sellise lõpetamise, kuid ma ise olen kuulnud, et lõpetamine peab aeglasemalt kulgema.
Kas ma võin ennast lõpetamise pärast mõni aeg ka halvasti tunda?

Ma loodan, et mu tekst väga segane ei saanud. Ootan väga Teie vastust!

Ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tark inimene ei piirdu ainult tabletikuuriga!

Vajalikud on ka harjutused, eluviisi muutus. Kui on harjutused ja uutmoodi elamine, uutmoodi suhtumine elu-olusse, siis see AD ärajätmine tuleb sujuvalt ja ilma igasuguste komplikatsioonideta!

Harjutused ja elusihid paika (vt. raamatust "Väljavalitu" Tervisemaja soovitusi, vt. varasemaid soovitusi kliinik.ee-st).
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet