Borrelioosi ärevushäire 16.10.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, paar kuud tagasi avastati siis äge borrelioos, mille ravi 20 päeva doxy-M-ratiopharme sai võetud. Nüüd on see läbi ja tekkinud on tugevad ärevushäired koos peavaludega. Mis oleks kõige parem vahend selle vastu? Palderjani tabletid või on asi nii kaugel, et elus esimest korda sööma hakkama AD, mida arst välja kirjutas -zoloft?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Esimene käik on neuroloog ja temapoolsed soovitused.
2) Perearst ja üldanalüüsid (Borrelioos oli, aga võivad päevakorda tulla veel: a) selle jääknähud, või siis uued somaatilised (kehalised) häired.
3) Psühhiaater saab aidata somato-psüühiliste häirete korral.
4) Iga tera tervise varasalve on kiiduväärt, ka väike terakene (väike kübemeke silmas teeb palju vaeva ja muudame märki - isegi väike tervisekübe võib rohkelt head teha (nagu katalüsaator keemiliste reaktsioonide puhul).
Lahendid on ju olemas!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Aastatepikkune antidepressantide kasutamine

Tere!

Vabandan ette pika kirja pärast. Mul on mure seoses pikaajalise antidepressandi kasutamisega. Olen nimelt alates 2008. aastast vahelduva eduga olnud antidepressantide peal.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Arstidega koostöö jäägu ikka esiplaanile. Neuroloogid annavad aju-tervise kohta infot, perearst sise-elundite ja südame-veresoonkonna osas ning psühhiaater siis ärevushäire valdkonna häire kohta.
Loe edasi

Lapsesaamine ärevushäirega inimesega

Minu küsimus puudutab seda, kas lapsesaamine ärevushäirega mehega on hullumeelne? Kui suur on võimalus, et selline asi geneetiliselt lapsele edasi kandub?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Diagnoosi paneb arst, ärevushäire diagnoosi psühhiaater. Ärevushäire on ravitav. See ei ole pärilik haigus. Kui ravi tehtud, siis on teil ju kõrval ilma ärevushäireteta elukaaslane ja siis seda küsimust ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: