Kas stress? 25.09.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, olen oma noormehe tervise pärast mures. Ta on 28aastane, tugev, tavaliselt ei kimbuta teda ükski haigus. Nüüd aga elukoha, kliima ja töökoha muutus on toonud ilmselt kaasa suure stressi ja ehk ka depressiooni, mis omakorda põhjustab muid tervisehädasid. Õigemini tal on tekkinud mitmed tervisehädad, mille me automaatselt kirjutame stressi arvele, mille usume tal olevat. Arsti juures ei ole käinud. Tahangi nüüd nõu küsida, et kas need sümptomid iseloomustavad stressi või võivad need viidata hoopis millegile muule? Ja kas peaks pöörduma arsti poole ( kahe nädala pärast lendame siit ära ja loodame, et sellega taandub ka stress ja muud hädad....kui need ikkagi on stressist tingitud)?
Praeguse seisuga on tal: peavalu, tohutu väsimus ja jõuetus, silmad punased ja sügelevad ( uute silmatilkadega enam väga ei sügele, aga muutusid uduseks), kätel punane lööve, juukseid tuleb palju peast, söögiisu kadunud, kehas pole piisavalt jõudu (ega ka tuju ja motivatsiooni), et harjumuspäraselt jõusaalis käia.

Mida antud juhul teha soovitaksite?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mingi olme või toiduasi ärritab - allergeen. Siit siis need silmad, naha jm häired.
Üleväsimus - siin aitab vaid nii öine uni kui ka päevased lõõgastushetked.
Stress - asju võtta mõistusega, mitte emotsionaalselt, mitte südame sügavustega.
Minu Palve-Meditatsioon - tuleb suuresti kasuks.
Kodukanti tagasi jõudes on probleemide põhjused ilmselt Hiinamaale maha jäänud.
Igale probleemile on lahendused olemas.
Jüri O.-M. Ennet