Hasartmängusõltuvus 10.02.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas on Eestis võimalik ravida hasartmängusõltuvust? Konkreetse inimese puhul on sõltuvus kaugele arenenud (10 aastat). Töötab ja kogu kättesaadud raha mängib maha, ei hooli enam perest, enda välimusest,on pidevad enesetapumõtted,ei usu paranemisse, kahetseb,elab kõike sügavalt läbi kuni järgmise korrani.Palun saatke informatsiooni ravimisvõimaluste kohta. Tegu on rahata inimesega, kellel puudub isegi haigekassakaart.

Ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Haiguslikku hasartmängimist esineb meil juba piisavalt palju. Tegemist on isiksuse häirega, impulsiivse käitumisega. Seda häiret võib tinglikult võrrelda ka sõltuvushäirega (alkoholismiga) - pea igal võimalusel kaldutakse ära õigelt rajalt, ei suudeta enda mõtlemist-käitumist kontrollida. Hasartmängijat ravib psühhiater, kasutatakse psühhofarmakone, psühhokorrigeerivat ravi. Patsiendi omapoolne kaastöövalmidus ning koostöö on vajalik. Vägisi ja vastu tahtmist aidata ei saa. Vaba raha ning rahakaart anda koheselt usaldusisiku kätte. Arvestada võõra raha "laenamise" võimalusi /mõte on tal, et võidu korral maksan "laenu"/. Koostöö korral patoloogiline mängurlus on ravitav. Pöörduge elukohajärgse psühhiaatri poole. Kohe tööle! Kannatlikkust! Jüri O.-M. Ennet