Kuidas peaksin käituma v pöörduma. 25.07.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul selline lugu.
Kuidas seda nüüd öelda. Ma astusin halvast elust paremasse.
Nüüd sellest kuu aega möödas ja mul sellised imelikud hood peale tulnud, kus hakkan nutma, naerma, kui pole midagi öeldud ega tehtud sel lhetkel. Kui nutma hakkan, tekib ka tunne peale, nagu paha oleks v keegi pooks mind. Pähe tekib mingi paks oleks. Öösel magada ei saa, öeldakse, et nutan öösel ise sellest mitte midagi teadmata. Pea mõtetest tühi. Imelik olek peal, mida seletadagi ei oska...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tubli, et õigele teele mineku valisid. Iga uus algus on raske ja sellega peab arvestama. Kõige raskem on see esimene samm ja see on ju tehtud. Tehtud! Tubli!

1. Kehalise aktiivsuse kaudu saab pingeist vabaneda - jalutuskäigud seega.
2. Soojad joogid või siis apteegi vabamüügist mõnda rahustavat teed. Aga soe jook rahustab juba isegi hästi. NB Päeval ka korduvalt lonksude kaupa vett juua - neelamine rahustab!
3. Tee minu Palve-Meditatsiooni harjutust - väga hea vahend (Teen seda ise iga päeva õhtul).

Halvale rajale ära tagasi mine. Paari-kolme nädala pärast on sul juba niipalju enesekindlust ja jõudu juurde tulnud, et saad mõne sõbragi sellelt halvalt teelt tagasi normaalse elu juurde tuua.

Teiste aitamine aitab sind ennast vägevasti!
Tegudele ja ole rõõmus!
Jüri O.-M. Ennet