Diazepeksist võõrutamine 10.05.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen 5 kuud järjest pea iga õhtu tarvitanud uinumiseks diazepami. Kui alguses 2 kuud piisas ühest tablast, siis nüüd annab toime alles 2 või 3 tabletti. Proovin koguseid tasakaalus hoida. Tean, et enam suuremaid koguseid korraga võtta ei tohi. Kuigi korra võtsin päeva jooksul 5 tükki. Kui oli hull ärevus sees. Kuidas oleks võimalik valutult nendest loobuda? Tean tuttavat, kes jättis kiiresti järgi ja asendas alkoholiga. Nüüdseks joob alkoholi jälle harva. Kas see, kui võtan edaspidi aina harvem ja vähem neid, kuni lõpuks ei vaja üldse. Kas on mingi oht krampide tekkeks ka nt midagi epilepsia sarnast võõrutamise ajal alguses, kui neid pikalt võetud?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

See trankvilisaator tuleb asendada und soodustava AD-ga või siis sobiliku neuroleptikumiga. Psühhiaater kirjutab retsepti.

Muud unehügieeni võtted kindlasti kasutusele võtta.

Minu Palve-Meditatsioon ja kõik saab korda!

Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet