Probleem pika suhtega 20.10.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Minu probleem on siis selline. Olime mehega suhtes 6.5 aastat. Selle aja jooksul on ta mind petnud ja ka mulle valetanud. Kaks aastat tagasi valetasin talle ka mina. Pidutsesin ühe sõbraga. Ma kordagi ei petnud teda ega mõelnud selle peale, et võiks petta, kuna ma armastan oma meest. Sõbral kellega pidu panin oli ka naine, kes lasi lahti jutud, et me oleme maganud ja kes teab mida kõike veel teinud. Need jutud jõudsid ka minu meheni. Ta uskus neid, kuna valetasin talle oma käimiste kohta ja ka sõbra nimi oli telefonis teise nime all. Ma valetasin talle, kuna ei tahtnud riidu minna ja kartsin tõde rääkida, aga ma ei petnud teda. Saime sellest probleemist üle. Nüüd suve alguses jätsin talle ühe oma käimise kohta jälle rääkimata, seletasin talle ära, miks ei rääkinud. Tundus, et ta sai aru. Kuid nüüd kuu aega tagasi hakkas siis tema pidu pidama. Oli 3 päeva kadunud. Kui välja ilmus, siis ei saanud ise arugi, et oleks midagi valesti teinud. Olin tema peale väga vihane ja lõpptulemus oli see, et mees soovis lahku minna. Räägib, et armastab mind, aga tal silme ees minu ja selle minu sõbra pilt, kuidas me midagi teeme ja et ei suuda minuga koos olla. Ehk siis ta süüdistab lahkuminekus minu tegusid, et ma talle valetanud ja teda petnud. Kuigi petmist minu poolt ei ole olnud. Kuidas talle selgeks teha, et ma ei ole teda petnud ja valed on lihtsalt olnud hädavaled? Ta selle peale ei mõtle, et on ise ka mulle valetanud ja isegi petnud. Kas ta võib abi saada psühhiaatrilt? Ja kas on võimalik, et ta pole kahe aasta tagusest asjast üle saanud ja tõesti soovis selle pärast lahku minna? Ta süüdistab kõiges mind, mõtlemata oma tegude peale. Ma teeks ükskõik mida, et temaga ära leppida ja ta ome mõtetest minust ja teisest mehest lahti saaks. Kas ta võib abi saada psühhiaatrilt?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suhte hoiab koos suhtlemine, mitte jutlemine.
Aeg annab arutust. Elage kaks-kolm kuud eraldi ja siis selgub, et palju seda ühisosa teil omavahel on.
Tabletid-süstid siin ei aita. Psühhiaatrid-psühholoogid ei saa teie omavahelist suhet korrigeerida. Kui saaksidki, kes annab siis õiguse see suhe kokku või siis lahku juhatada. Mõlemad olete ju nö norm-inimesed.
Aeg annab arutust!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

nõiaring

Tere! Olen palju mõelnud,et kes võiks mulle asjakohast nõu anda ja siis äkki avastasin,et Teie.Probleem seisneb selles,et peale oma lapse sündi on kõik justkui pea peale pööratud ja ei oska enam miskit ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Probleem mitmekihiline ja hetkel nukker. Jõud-kohustus-energia - seda annab korrastada puhkamise, lõõgastumise, rahustiga, ematundega. Veidi lähedastelt (lapse vana-vanemad) abi küsida ja ka rakendada ...

Loe edasi

Remeron

Tere.

Kas see rohi ise ka võib kehakaalu tõsta või ainult kaudselt, et suurendab söögiisu. Küsin, sest infolehte lugedes jääb mulje nagu ta võiks ise ka kaalu mõjutada.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Rohi ise ei tõsta midagi. Inimene oma söömise ja kehalise aktiivsuse suhtega mõjutab seda.
Depressiooni korral on vaja teha harjutusi, kehalisi harjutusi eelkõige (muidu harjutusi viis rühma), veidi ...

Loe edasi

Kiirguskahjustus,aju

Kuidas avaldub aju kiirguskahjustus,millised on esmased ja millised hilisemad nähud?(Näiteks:kaua aega röntgenis töötanud inimestel) Kas Eestis on võimalik leida selle kohta juhtumikirjeldusi jm. infot?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Rö-kabineti tohtrid ja õed töötavad pika elu ja probleeme sellest ei. Ehituslikud normid ja töökaitse reguleerib selle.
Kus töötate? Millised on probleemid, kaebused? Mida tunnevad ja arvavad töökaaslased? ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: