Ärevus ja depressioon. Valu kaelas 13.09.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen üliõpilane ja mul on elus praegu väga pingeline periood olnud. Tööl tekkisid pearinglused (hõljumistunne), õlad raksuvad ja kael on kange. st et krudiseb täiega kui ringe teha. Samas on mul ennegi selja ja kaelaprobleeme olnud, olen käinud massaažis, sest kael ja selg on kinni.
Viimasel päeval töö juures tekkis selline hõljumistunne, et hoidsin käega juba tuge otsides asjadest kinni. See võis olla nö pingelangus, sest nüüd on mul puhkus tööst ning koolis võtsin sel semestril väga vähe aineid.
Praeguseks olen kogu aeg kodus olnud, nüüd sundinud end kooli minema ja natuke liikuma, aga kartus minestada on suht suur. Lühidalt öeldes on mul jõud kadunud, lihased kanged, higistamine ööstiti, tahan kogu aeg magada, vahepeal oli rõõmutu tunne.
Psühholoog pani diagnoosiks depressioon(mõõdukas) ja ärevushäire. Psühhiaatri juurde aeg on alles mitme kuu pärast, seega perearst kirjutas antidepressante, mis kõige nõrgemad. Siit mu küsimus, et kas see hõljumistunne ja pearinglus võivadki ärevusest tingitud olla? Või peaksin pöörduma veel mingi arsti juurde igaksjuhuks kontrolli? Kas röngtenpildist oleks kasu? (et selgitada välja kas mu kael on ikka korras) ma just mõtlen, et võin ju neid rohtusid võtta, aga kui ringlused ei kao, siis on asi muus...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ilmselt vererõhk on madalapoolne, siis hõljub ringleb. Pinged-streess aitab kaasa.
Puhkerežiim ja unearvelt ei võta. Minu Palve-Meditatsioon (esimene samm) õpetab ja aitab kaela-õla-pea pingeid maandama, stressist vabanema. See on ka minestamise ennetamiseks hea harjutus.
Kerge jalutuskäik on kasuks.
Higistamine viitab ka liigsetele närvipingetele - puhkus ja uus režiim kõrvaldavad selle. Vahelduv dušš (soe - jahe - kuumem - külmem - soe jahe---soe. Meeldivalt soojaga lõpetada ) on higistamise vastu v.hea.
Ida-Tallinna Keskhaiglas küll nii pikka järjekorda ei ole psühhiaatri jutule.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet