Süda jätab lööke vahele 10.09.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Nimelt mul jätab süda lööke vahele, õigemini lööb ette või kuidas seda nimetatakse. Olen 19aastane noormees, hetkel teen trenni, aga näiteks peale söömist või kui ei ole söönud ja vahel lihtsalt, kui lähen istun või laman voodis, hakkab süda jukerdama ja jätab lööke vahele, see paus, millal ta jätab vahele, on ebameeldiv ja selgesti tuntav. Kohati tundub, nagu oleksid need hood vms. Kogu aeg ei ole nii, aga päevas kindalti korra ja ma ei ole tähele pannud, kui kaua see hetk või periood on, kui ta vahele jätab. Tavaliselt magama minnes on seda kõige rohkem, ja häirib magama jäämist, kaua see kestab, seda ma ei tea, sest selleks ajaks ma olen juba magama jäänud. Palun öelge, millest see võib tuleneda või mis oleks vaja teha, et see kuidagi lõpetada, sest see häirib tõesti väga juba. See on kestnud umbes 1 aasta vb natuke pealegi. Tahaks kuulda Teie käest selle kajulikkusest ja mis võib juhtuda. Oleks väga paha küll, kui nii noores eas juba süda on haige. Jään ootama Teie vastust! Aitäh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Keha ja psüühika on omavahel seotud.
Alustuseks südame uuringud, et sellest oleks selge ülevaade. Siis saab ka kehalise koormuse osas täpsemaid soovitusi anda.
Psüühika: õige töö/õpi ja puhkerežiim, vajaliku pikkusega uni, psühhoregulatsioon e enda psüühilise rahustamise võtted. (teen neid ise juba aastakümneid, lihtsaim neist on minu Palve-Meditatsioon ja seda ma teengi iga päev!).
Kui kardiaalsed uuringud tehtud, siis psühhiaatri jutule.
Jüri O.-M. Ennet