Probleem ühe inimesega 09.09.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr. Ennet!

Sooviksin küsida, kuidas peaks käituma inimesega, kes üritab mind kursuse suhtlusringist välja süüa? Ma ei saa aru, miks ta seda teeb - ise ei ole teda kunagi ahistanud ega omaarust midagi teinud, pole temast teistele halba rääkinud. Väljaarvatud üks kord kui kogemata jutuhoos ühe mõtlematu asja ütlesin temaga vesteldes. Pärast läksin selle eest tema käest vabandust paluma, kuid ta ütles, et tema pole solvunud ja on jäänud mulje, et selle vabandamisega valasin justkui õli tulle. Olen õppur ja elan selle inimesega ühes toas juba pikemat aega. Kardan seda inimest juba tõsiselt - ta saab kõigiga meie kursusel hästi läbi, on hästi jutukas, energiline, loengus aktiivne ja tublim õppur kui mina. Kardan, et ta võib teistele minu kohta öelda midagi, mis ei ole tõsi ja jätta minust sellega teistele mingi nõme mulje. Alguses kui temaga ühte tuppa kolisin, oli kõik normaalne, aga aja jooksul on asi muutunud. Kui ma temalt midagi küsin, siis ta vastab mulle tavaliselt ühesõnaliselt ja hästi haavunud toonil, kuigi varem ta niimoodi ei teinud. Kui mul koolis mõni asi väga hästi läheb, siis ta on pärast justkui kade, pärib kuidas ma oma töö tegin ja põrnitseb mind. Ma ei ole teiste kursuseliikmetega suhtlemisel eriti aktiivne olnud, aga siiski olen teistega suhelnud. Palun andke nõu, mida teha. Kas peaksin toast välja kolima (mida ma tegelikult väga tahaksin teha, kuid mis oleks nö allaandmine) või püüdma temaga rääkida?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri jutule ja siis saab ühiselt parima tegevusplaani välja mõelda. tel 677-18-05 ja küsida minu vastuvõtule. Vastuvõtt on mul Tallinnas Järve Haiglas (Energia tn. 8), see on Ida-Tallinna Keskhaigla.
Jüri O.-M. Ennet